فروشگاه اینترنتی آزاد مارکت، محصولات خود را در پنج دسته تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و مایکروویو به مشتریان خود ارائه می‌کند. از این رو این محصولات از نظر ماهیت، ارزش ریالی و حجم با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. به همین منظور این فروشگاه از روش های متعددی برای حمل و نقل سفارشات استفاده می‌کند تا کالاهای خریداری شده، در کمترین زمان ممکن و بدون کوچکترین صدمه ای به دست مشتریان محترم برسند. این تنوع همچنین به خریداران محترم کمک می‌کند تا با انتخاب بهترین روش ارسال، هزینه های جانبی سفارشات را کاهش داده و کالای خود را با هزینه نهایی کمتری درب منزل خود دریافت نمایند.

شایان ذکر است از آنجایی که کلیه محصولات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی آزاد مارکت در انبار این فروشگاه، واقع در تهران موجود هستند، تمامی اجناس خریداری شده با کمترین قیمت ممکن به دست مشتریان خواهند رسید.

باربری

باربری بهترین روش برای ارسال کالاهای سنگین و حجیم است. این روش که بیشتر برای ارسال سفارشات به شهرستان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند بسته به بعد مسافت، ارزش ریالی و حجم سفارش مشتری، هزینه های متفاوتی داشته باشد که مبلغ آن توسط باربری تعیین شده و به صورت پس کرایه از خریدار دریافت می‌گردد. شایان ذکر است کاربری که در سایت، ارسال به روش باربری را انتخاب می‌کند، موظف است کل هزینه سفارش خود را قبل از ارسال کالا تسویه نماید. همچنین گفتنی است سفارشاتی که توسط باربری ارسال می‌گردند در دفتر نمایندگی باربری مربوطه در شهر مقصد به مشتری تحویل داده می‌شوند. به عبارت دیگر برای دریافت کالا در روش باربری، خریدار می‌بایست شخصاً به دفتر نمایندگی مربوطه در شهر مقصد مراجعه نمایید و بسته را دریافت نماید.

نکات مهم در ارسال به روش باربری:

– در این روش ارسال تمامی سفارشات توسط باربری بیمه می‌شوند. از این رو اگر به هنگام دریافت کالا متوجه شدید که سفارش شما در حمل و نقل دچار آسیب و یا شکستگی شده است، می‌بایست از باربری مربوطه بخواهید تا کالای آسیب دیده شما را مرجوع و خسارت آن را مطابق بیمه به شما پرداخت نماید.

– به هیچ عنوان بسته های باز شده یا آسیب دیده را از باربری تحویل نگیرید و قبل از دریافت بار، از سلامت سفارش خود اطمینان حاصل نمایید.

پست، تیپاکس و چاپار

اگر بسته سفارشی شما یک بسته سبک و کم حجم است، می‌توانید برای دریافت آن از یکی از سه روش پست، تیپاکس و یا چاپار بهره بگیرید. این روش علاوه بر تهران، برای ارسال سفارشات به شهرستان ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسته به وزن کالا، هزینه های احمل و نقل متفاوتی خواهد داشت. گفتنی است در این روش کالای خریداری شده شما به دفاتر شرکت های مربوطه در تهران تحویل داده خواهد شد و درب منزل شما، قابل دریافت است. شایان ذکر است برای استفاده از این روش ارسال، خریدار باید هزینه کالای خودبه علاوه کرایه حمل آن را، قبل از ارسال سفارش تسویه نماید.

نکات مهم در ارسال به روش پست، تیپاکس و چاپار:

– این روش ارزانترین روش ارسال کالا به سراسر ایران است. از این رو اگر بسته سفارشی شما کم حجم است بهتر است برای دریافت به موقع آن از شرکت های پستی استفاده نمایید.

– فراموش نکنید که سفارش شما در این روش ارسال با توجه به ارزش ریالی کالا، توسط شرکت های مربوطه بیمه می‌شود. از این رو اگر به هنگام تحویل گرفتن کالای خود، متوجه آسیب دیدگی آن شدید حتماً بسته را مرجوع کرده و خسارت آن را از شرکت پستی مربوطه دریافت نمایید.

– خواهشمندیم از دریافت بسته های آسیب دیده خودداری نمایید و پیش از دریافت بسته، از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

پیک

ارسال با پیک یکی از روش های ارسال فوری کالا است که در تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش ارسال اگر مشتری تمایل داشته باشد که هزینه سفارش خود را درب منزل پرداخت نماید، 20 درصد از ارزش ریالی محصول از وی دریافت شده و بسته توسط پیک شرکت برای او ارسال می‌گردد. خریدار موظف است که به هنگام تحویل سفارش، مابقی هزینه آن را درب منزل و از طریق دستگاه های کارت خوان سیار به مامور ارسال پرداخت نماید.

نکات مهم در ارسال به روش پیک:

– در این روش، هزینه حمل و نقل بر عهده مشتری است.

* توجه: کلیه هزینه های حمل و نقل در روش های فوق بسته به نوع جنس، ارزش ریالی کالا، حجم و وزن سفارش تعیین می‌گردند. این هزینه ها به طور معمول از 50 تا 200 هزار تومان متغییر هستند.