راهنمای خرید

5 مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا را بشناسید!  

5 مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا را بشناسید

ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم الکترونیکی محسوب می‌شود. این وسیله‌ی مهم و با ارزش نیز مانند سایر لوازم برقی خانگی از زمان ابداع تا کنون تغییرات فراوانی داشته است. تولیدکنندگان مثل همیشه برای جلب رضایت مشتری و افزایش تعداد مشتریان امکانات، فناوری‌ها و قابلیت‌های متعدد و کاربردی را به محصولات خود اضافه کرده و تغییراتی در شکل ظاهری و ابعاد لباسشویی‌ها به وجود آورده‌اند.

در ابتدا ماشین‌های لباسشویی به صورت سطلی به بازار آمدند. این لباسشویی‌ها فقط قابلیت چرخاندن و تمیز کردن لباس را داشتند اما آبکشی و خشک کردن لباس باز هم بر عهده‌ی بانوی خانه دار بود. پس از آن ماشین لباسشویی‌های پیشرفته‌تر پا به عرصه نهادند. انواع مجهز به قابلیت آبکشی و حتی خشک کردن و همان‌طور که گفته شد تغییراتی نیز در ظاهر آن‌ها ایجاد شد. درب از جلو یک تغییر ظاهری جالب و کاربردی بود که پس از مدت کوتاهی توانست بین مردم محبوب شده و طرفداران زیادی پیدا کند.

از زمان رواج ماشین لباسشویی‌های درب از جلو مصرف کنندگان در دوراهی باقی ماندند. هریک از این مدل‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و کاربر باید متناسب با سلیقه و نیاز خود انتخاب نهایی را انجام دهد. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسب و بهتری داشته باشید ما در این مطلب به بررسی 5 مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا پرداخته‌ایم. با داشتن آگاهی در مورد مزایا و معایب و همچنین تفاوت‌های این دو مدل می‌توانید انتخابی هوشمندانه و رضایت بخش داشته باشید.

چه تفاوتی بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا وجود دارد؟

  1. عملکرد و نحوه شستشوی متفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

در انواع درب از جلو آبکش و دیگ در جهت افقی قرار دارند. بازوهای آبپاشی که در اطراف دیگ شستشو قرار گرفته‌اند وظیفه‌ی چرخاندن دیگ و آبکش را بر عهده دارند. بدین ترتیب با ایجاد اصطکاک لباس‌ها تمیز می‌شوند. اما در انواع درب از بالا سبد به صورت عمودی قرار گرفته است و منجر به چرخش آبکش می‌شود. بنابراین چرخش لباس‌ها در جهت مدور متناوب است. پس تمیز شدن لباس‌ها در اثر حرکت چرخشی مدور متناوب و اصطکاک است.

لباس‌ها در لباسشویی درب از جلو به دلیل عدم وجود همزن مرکزی دچار کشش و گره خوردگی نمی‌شوند، بافت آن‌ها آسیب نمی‌بیند و به راحتی خشک می‌شوند اما در انواع درب از بالا دقیقاً برعکس است. به دلیل تنوع برنامه‌های شستشو در لباسشویی‌های درب از جلو و امکان شستشو با بخار می‌توان لباس‌ها را ضدعفونی کرد. این قابلیت برای افرادی که سالمند یا نوزاد در خانه دارند بسیار مهم است. فرایند شستشو در لباسشویی‌های درب از بالا سریع‌تر است اما به لطف برنامه‌های شستشوی سریع مدرن این مشکل در انواع درب از جلو نیز برطرف شده است.

دقت کنید که دو نوع لباسشویی درب از بالا وجود دارد یکی فاقد همزن و دیگری دارای همزن. همزن لباس‌ها را تکان داده و با راندن آب منجر به تمیز شدن آن‌ها می‌شود. انواع دارای همزن شستشوی سریع‌تری دارند اما انواع فاقد همزن که به آن‌ها لباسشویی با بازده بالا نیز گفته می‌شود قابلیت شستن حجم زیادی از لباس‌ها به صورت یکباره را داشته و آن‌ها را تمیزتر می‌کنند همچنین میزان مصرف آب کمتری نسبت به انواع دارای همزن دارند.

تفاوت‌ عملکرد ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا در چیست؟

  1. تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از نظر گنجایش و میزان مصرف برق و آب

ماشین لباسشویی‌های درب از جلو فاقد مرکز همزن هستند بنابراین فضای بیشتری برای قرارگیری لباس در آن‌ها وجود دارد. می‌توان گفت لباسشویی‌های درب از جلو به طور متوسط 20 الی 30 درصد گنجایش بیشتری نسبت به انواع درب از بالا دارند. در نتیجه برای خانوارهایی با جمعیت بیشتر و آن‌هایی که لباس‌های بیشتری برای شستشو دارند مناسب‌ترند. از نظر میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی‌های درب از جلو مصرف انرژی کمتری نسبت به انواع درب از بالا دارند. این لباسشویی‌ها به دلیل بهره‌مندی از امکانات و فناوری‌های مختلف قادر به کاهش میزان انرژی مصرفی خود هستند. به عنوان مثال می‌توان با کاهش دور دستگاه منجر به کاهش مصرف برق شد.

قابلیت‌ها و امکانات دیگری نیز وجود دارند که میزان مصرف آب را کنترل می‌کنند. موتور اینورتر دایرکت درایو یکی از این قابلیت‌ها است. این موتور که در اکثر لباسشویی‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند میزان مصرف انرژی و آب را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. لباسشویی‌های درب از جلو آب و مواد شوینده کمتری مصرف کرده و بازده بالاتری دارند. مصرف آب این مدل نسبت به مدل درب از بالا 40 درصد کمتر است! پس نتیجه می‌گیریم که انواع درب از جلو از نظر اقتصادی بسیار به صرفه‌تر هستند گرچه در هنگام خرید باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت شود اما هزینه‌های جاری کمتر خواهند بود.

 

  1. این دو مدل ماشین لباسشویی چه تفاوتی از نظر امکانات دارند؟

با پیشرفت تکنولوژی ماشین لباسشویی‌ها هم روز به روز پیشرفته‌تر شدند. علاوه بر این تعدد برندها و رقابت بین آن‌ها باعث شده تا هر برند هر ساله امکانات و تکنولوژی‌های خلاقانه و منحصر به فردی به محصولات خود اضافه کند تا فروش بیشتری داشته و بیشتر از بقیه رقبا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند. لباسشویی‌های درب از جلو به دلیل جدیدتر بودن نسبت به انواع درب از بالا قابلیت‌ها و امکانات بیشتری دارند در واقع به دلیل بهره‌مندی از عملکردها و فناوری‌های خاص پیشرفته‌تر از نوع درب از بالا هستند. این لباسشویی‌ها دارای قابلیت‌هایی نظیر خشک کن، ضد چروک، حباب ساز، اتصال به تلفن هوشمند و کنترل از راه دور، برنامه‌های مختلف شستشو و … هستند. شما می‌توانید متناسب با شرایط و نوع لباس‌های خود برنامه شستشوی اختصاصی را انتخاب کرده و حتی وقتی در منزل نیستید با تنظیم دما و انتخاب برنامه شستشو لباس‌هایتان را بشویید. این امکانات در لباسشویی‌های درب از بالا وجود ندارند.

تفاوت‌های بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از نظر امکانات

  1. تفاوت ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا از نظر قیمت

همان‌طور که بیان شد انواع درب از جلو قیمت بالاتری دارند زیرا فناوری‌ها و قابلیت‌های خاصی داشته و مصرف آب و انرژی کمتری دارند. این محصولات هم لباس‌ها را تمیزتر می‌شویند و هم باعث کاهش هزینه‌های جانبی از جمله قبوض آب و برق می‌شوند بنابراین در دراز مدت از نظر اقتصادی به صرفه‌تر خواهند بود. از طرفی طول عمر بیشتری دارند در نتیجه خرید یک ماشین لباسشویی درب از جلو با قیمت بالاتر از بسیاری جهات منطقی‌تر از خرید یک مدل درب از بالای ارزان قیمت است.

  1. ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا و تفات‌های ظاهری

همان‌طور که از نام این دو مدل پیداست در لباسشویی‌های درب از جلو، درب در قسمت جلویی دستگاه قرار دارد اما در انواع درب از بالا، درب بر روی قسمت بالایی دستگاه قرار داده شده است. همین تفاوت ظاهری باعث تفاوت در نحوه‌ی قرارگیری البسه در هنگام شستشو نیز می‌شود. انواع درب از بالا برای سالمندان و افرادی که از بیماری‌های کمر درد و زانو درد رنج می‌برند گزینه‌ی مناسبی هستند زیرا در هنگام وارد و خارج کردن لباس نیاز به خم شدن ندارند. از نظر زیبایی نمی‌توان گفت کدام یک ساختار ظاهری زیباتری دارد زیرا این به سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی منزل شما وابسته است اما به طور کلی طبق نظرسنجی‌های انجام شده اکثر مصرف کنندگان انواع درب از جلو را زیباتر و شکیل‌تر می‌دانند.

تفاوت‌های ظاهری بین ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.